Opublikowano Dodaj komentarz

Jaki toner kupić: oryginalny czy zamiennik?

Kiedy kończy się toner w naszej drukarce laserowej stoimy przed wyborem jaki toner kupić: oryginalny, którego cena czasem zwala z nóg, czy zamiennik, który jest sporo tańszy. Dlaczego oryginalne tonery są takie drogie? Czy tańszy zamiennik jest gorszy? Postaram się wyjaśnić te kwestie w poniższym artykule. Zapraszam do lektury!

Dlaczego kupić oryginalny toner?

Kupując oryginalny toner nie musisz się niczym przejmować. Masz gwarancję niezawodności, nie musisz umieć np. przełożyć chipa z tonera, żeby twoja drukarka dalej drukowała bez problemu. Ponieważ producenci drukarek wydają spore sumy na testy, laboratoria oraz na reklamę własnej marki cena oryginałów jest dość wysoka. Toner oryginalny ma jednak jedną ogromną wadę i jest nią cena. Oryginalny wariant kosztuje nawet kilka razy więcej niż jego zamienna wersja. Przykładem jest toner TN 1030 do bardzo popularnej drukarki BROTHER . Oryginał kosztuje ok 160 zł, w naszym sklepie za zamienną wersję zapłacisz ok. 40 zł!

Toner INQ do Brother 1030 Black 1000 stron

Bywa, że oryginalny komplet tonerów do drukarki kolorowej kosztuje nawet 1000 zł, a taki sam lub większy zestaw zamiennych tonerów jest kilkukrotnie tańszy. Dlatego warto rozważyć kupienie zamienników, gdyż może to sporo obniżyć koszty eksploatacji naszej drukarki.

Czy warto kupić zamiennik?

Zamienniki wcale nie drukują gorzej, nie są mniej wydajne i nie spowodują, że Twoja drukarka szybciej przestanie działać. Wiadomo, że produkty opatrzone logo producenta będą po prostu droższe. Tonery zamienne potrafią też być większe od oryginałów, co pozwala oszczędzić nie tylko pieniądze ale jest też wygodne, rzadziej musimy pamiętać o wymianie. Przykładem może być toner 106A do drukarki HP. W naszym sklepie możecie kupić taki toner o pojemności na 5 tysięcy stron wydruku. Producent drukarki nie oferuje wcale takiej pojemności (oryginalny toner przewiduje 1000 stron wydruku). Nasz toner podobnie jak oryginał zawiera chip (zatem tak jak oryginalny -przekładasz i drukujesz) i na dodatek wciąż jest sporo tańszy od oryginalnego!

Toner INQ do HP 106X z chipem na 5000 str. W1106A

Niektóre zamienne wersje tonerów do drukarek laserowych nie zawierają chipa i należy go przełożyć. Nie jest to trudna czynność. W następnych wpisach opowiemy Wam jak to zrobić. Wersje bez chipa są jeszcze tańsze od zamienników zawierających chip.

Czy wszystkie zamienniki są takie same?

Kiedy chcesz kupić zgodne tonery z twoją drukarką zwróć uwagę na jakość zamienników. Na rynku jest mnóstwo tonerów w najniższych cenach. Kiedy wybierasz najtańszy wariant, wtedy faktycznie istnieje ryzyko, że taki toner nie będzie reprezentował odpowiedniej jakości. Może być tak, że np. w kasecie będzie go mniej niż deklarowana waga lub kaseta będzie kiepsko wykonana i proszek się wysypie. Należy zwrócić uwagę, czy jest to toner regenerowany, czyli taki, który był już używany ale ponownie go otworzono i dosypano proszek. Takich tonerów nie zalecamy. Lepiej postaw na zamiennik produkowany od podstaw, nieuzupełniany i fabrycznie zamknięty. Nawet droższy odpowiednik i tak będzie sporo tańszy od oryginalnego! Jeśli sięgasz po sprawdzony towar, z gwarancją producenta to nie ma się czego obawiać.

 toner do drukarki laserowej
dosypywanie proszku do kasety tonera

Jeśli przekonaliśmy Cię, że warto kupić zamienniki, to w naszym sklepie tonerdo.pl znajdziesz zamienne wersje tonerów klasy premium. Producent gwarantuje 99% niezawodność naszych produktów. Wszystkie alternatywne materiały eksploatacyjne marki INQ posiadają 5-letnią gwarancję jakości potwierdzoną certyfikatami ISO oraz są wykonane z najwyższej jakości komponentów. Z nami Twój wydruk oraz drukarka są bezpieczne!

Ania

TONERDO.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *