Opublikowano Dodaj komentarz

Jak wymienić toner w drukarce Brother?

Jeśli zastanawiacie się jak wymienić toner w drukarce Brother świetnie trafiliście. W kilku prostych krokach pokażemy jak to zrobić na przykładzie drukarki DCP-L2500D i modelu tonera o symbolu TN2320. Nagraliśmy film „Jak wymienić toner w drukarce Brother?”, zobaczcie jakie to proste i szybkie!

Wymiana tonera w drukarce Brother DCP L2500D w 12 krokach:

Zanim przystąpimy do tego, jak wymienić toner w drukarce Brother urządzenie na czas wymiany powinno być podłączone do zasilania,a wyświetlacz powinien wskazywać, że czas na wymianę tonera. Przed tym, jak wymienimy zużyty toner upewniamy się, że nasz nowy toner jest odpowiedni dla tego modelu. Pamiętajcie jeśli napotkacie opór przy wkładaniu tonera lub wsuwaniu go w prowadnice drukarki może to być znak, że kaseta nie pasuje i toner nie jest zgodny z modelem Waszej drukarki. Sprawdźcie na opakowaniu, czy producent przewidział ten model tonera do Waszej drukarki laserowej. Nasz toner to zamiennik TN2320 i jak widać jest zgodny. Zatem działamy!

opakowanie tonera wykaz zgodnych modeli drukarek
 1. Drukarka Brother DCP L2500D to urządzenie wielofunkcyjne. Dlatego, żeby wymienić toner w drukarce podnosimy klapę skanera.dłonie otwierają pokrywę skanera
 2. Otwieramy przednią klapę, gdzie znajduje się zużyty toner.dlonie otwieraja pokrywe drukarki
 3. W tym modelu wyjmujemy kasetę bębna, w którym znajduje się toner.
 4. Naciskamy zieloną zawleczkę, która zwalnia toner i sprawia, że można go w łatwy sposób wyjąć.wymiana tonera w drukarce brother
 5. Wyjmujemy zużyty toner i odkładamy na bok.
 6. Odpakowujemy nasz zamiennik TN2320 z folii i zdejmujemy wszystkie zabezpieczenia.dlonie odpakowuja nowy toner
 7. Wstrząsamy naszym nowym tonerem, aby proszek rozłożył się równomiernie w kasecie tonera.
 8. Wkładamy nasz nowy zamiennik dokładnie w miejsce starego.
 9. Wkładamy kasetę bębna w prowadnice drukarki. Powinno się to odbyć z łatwością i bez żadnego oporu.kaseta tonera wkładana w drukarke
 10. Zamykamy przednią pokrywę drukarki.
 11. Zamykamy pokrywę skanera.
 12. Drukarka jest gotowa do pracy!

Zobaczcie nasz film na kanale Youtube. Zapraszamy do obejrzenia!

Wymieniliśmy razem toner w drukarce Brother!

Toner TN2320 kupicie w naszym sklepie. Wejdź i sprawdź!

Toner INQ do Brother TN2320 Black 2600 stron

Wydajnego drukowania!

Ania i Tomek

TONERDO.PL

Opublikowano Dodaj komentarz

Jak wyłączyć aktualizację drukarki HP?

plansza reklamujaca wpis o wyłączeniu aktualizacji

W tym wpisie przeprowadzimy Was przez proces wyłączenia aktualizacji oprogramowania drukarki HP, aby Wasza drukarka mogła drukować z użyciem zamienników tonerów do drukarek laserowych. Jeśli kupujecie zamienniki tonerów do drukarek i zamontujecie nowy toner z nieoryginalnym chipem może pojawić się problem z działaniem drukarki HP. Dzieje się tak zwłaszcza w nowszych modelach. Aby temu zapobiec należy wyłączyć aktualizację firmware`u w drukarce HP.

Pokażemy jak wyłączyć aktualizację w drukarce HP, żebyście mogli bez problemu drukować używając zamienników tonerów. Zrobimy to na przykładzie drukarki HP z serii LaserJet M404dn:

strzałka wskazuje wyświetlacz w drukarkce hp m404dw
Strzałka wskazuje wyświetlacz na którym pojawią się komunikaty dotyczące aktualizacji drukarki.

Co to jest firmware?

Firmware to inaczej oprogramowanie, które jest używane przez producenta do sterowania urządzeniem. Firmware w drukarce laserowej odpowiada za komunikację pomiędzy podzespołami urządzenia oraz ich prawidłowe działanie przy pomocy systemu operacyjnego na naszym komputerze . Dzięki temu oprogramowaniu producent zapewnia prawidłową pracę urządzenia.

W standardzie drukarki laserowe firmy HP mają włączoną automatyczną aktualizację firmware`u, co może utrudniać korzystanie z zamienników tonerów do drukarek laserowych. Wykonanie takiej aktualizacji oprogramowania w drukarce HP może spowodować, że drukarka przestanie wykrywać toner jako zgodny i zażąda wymiany tonera na nowy. Taka sytuacja ma najczęściej miejsce jeśli nasz zamiennik tonera jest wyposażony w nieoryginalny chip. Chip to płytka z układem elektronicznym, za pomocą którego drukarka komunikuje się z tonerem. Dostarcza informacji np. o tym ile stron już wydrukowano i w ten sposób urządzenie może nas powiadomić o potrzebie zakupu nowego wkładu. Nowsze modele marki HP poprzez aktualizację oprogramowania w drukarce mogą mieć problem z rozpoznaniem zamiennika tonera jako zgodnego. Jest na to rada i teraz przeprowadzimy Was przez wyłączenie aktualizacji oprogramowania w drukarce HP. Zrobimy to na przykładzie drukarki HP z serii LaserJet M404dn. Wyłączenie aktualizacji drukarki nie spowoduje, że drukarka przestanie działać.

Zaczynajmy!

Wyłączenie aktualizacji drukarki HP na przykładzie LaserJet M404dn krok po kroku:

 1. Naciskamy OK aby wejść w menu i wybieramy menu konfiguracyjne KONFIGUR.komunikat na wyświetlaczu drukarki hp
 2. Następnie za pomocą przycisku OK na panelu drukarki zatwierdzamy wybór KONSERWACJA DRUKARKI, następnie wybieramy AKTUALIZ.FIMWAREkomunikat na wyświetlaczu drukarki hp
 3. Wyświetli się komunikat, że wszystkie dotychczasowe ustawienia zostaną zastąpione ustawieniami fabrycznymi. Wybieramy OK. Następnie wskazujemy OPCJE AKTUALIZACJI i z listy wyboru zaznaczamy Wył.komunikat na wyświetlaczu drukarki hp
 4. Pojawi się komunikat o zaleceniach w sprawie aktualizacji. Wybieramy X. tekst na wyświetlaczu drukarki hp
 5. Aktualizacja drukarki HP została wyłączona. Po wykonaniu tych czynności drukarka zaprzestanie aktualizacji, a Wy będziecie mogli bez problemu używać zamienników tonerów z nieoryginalnym chipem.

Dlaczego warto wybrać zamiennik tonera do drukarki laserowej HP?

Wybór nieoryginalnych tonerów do drukarki laserowej jest sporą oszczędnością. Przyjrzyjmy się cenom:

 1. Oryginalny toner do tego modelu o symbolu CF259A może kosztować ponad 500 zł.
 2. Zamiennik tonera o tym symbolu w naszym sklepie TONERDO.PL w wersji z chipem kupicie za 258.30 zł, a więc połowę taniej! Toner INQ do HP CF259A Black z chipem 3000 stron. 59A do HP M404 M428 z chipem
 3. Wersja bez chipa w TONERDO.PL kosztuje 61.5 zł. Toner INQ do HP CF259A ,59A Black bez chipa 3000 stron. Do HP M404 M428.

Wnioski?

Zatem jeśli przełożycie chip do takiego zamiennika możecie oszczędzić ponad 400 zł!

Sami sprawdźcie!

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak przełożyć chip zapraszam Was do naszego poprzedniego wpisu na blogu:

Wymieniamy chip w tonerze do drukarki HP.

Wydajnego drukowania!

Ania

TONERDO.PL

Opublikowano Dodaj komentarz

Wymieniamy chip w tonerze do drukarki HP.

pudełko od tonera, toner oraz chip do tonera, slajd z napisem

Jak wymienić chip w tonerze do drukarki HP? Pokażemy Wam ten łatwy proces na przykładzie tonera o symbolu CF259A, który pasuje do drukarek marki HP Laser Jet M404dn, M404dw, M404n, MFP M428dw, MFP M428fdn, MFP M428fdw.

Najpierw jednak odpowiemy na pytanie czym jest chip i dlaczego trzeba go wymienić oraz wyjaśnimy dlaczego warto kupić zamiennik tonera, który nie jest wyposażony w chip. Następnie przeprowadzimy Was w szybki i łatwy sposób przez wymianę chipa w tonerze do drukarki marki HP.

Co to jest chip i do czego służy w tonerze?

Chip w tonerze jest jednym z podstawowych elementów budowy kasety tonera. Jest to elektroniczny układ w formie małej płytki, który służy do komunikacji pomiędzy urządzeniem drukującym, a tonerem. Chip zlicza np. ilość wydrukowanych stron na danym tonerze i w ten sposób drukarka może nas powiadomić o konieczności zakupu nowego tonera.

chip w tonerze hp
Tak wygląda chip w tonerze CF279A

Jeśli kupujesz oryginalny toner nie musisz się zajmować kwestiami czy nowy toner posiada chip ani jak go wymienić. To podstawowa i największa zaleta oryginalnego wkładu do drukarki laserowej. Jednak ceny oryginalnych wkładów potrafią przyprawić o ból głowy. Dlatego tutaj wkraczają zamienniki tonerów do drukarek laserowych, które potrafią być tańsze czasem nawet o kilkaset złotych od oryginału i pozwolą nam na spore obniżenie kosztów wydruku! Dlatego warto rozważyć zakup zgodnych wersji tonerów do naszej drukarki laserowej. Tej kwestii poświęciliśmy osobny wpis, jeśli chcecie zgłębić ten temat zapraszam Was do wpisu Jaki toner kupić: oryginalny czy zamiennik?, gdzie rozwiewamy wątpliwości, czy zamienniki tonerów do drukarek laserowych są bezpieczne oraz skąd wynikają różnice w cenach tonerów oryginalnych i zgodnych.

Producenci zamienników oferują nam wersje tonerów bez chipa, co znacznie obniża koszt produktu oraz z chipem. Warto nauczyć się jak wymienić chip w tonerze, ponieważ jest to prosta i nieskomplikowana czynność, która zajmie nam tylko chwilę, a pozwoli nam na znaczne oszczędności.

Spójrzcie na przykłady cen w naszym sklepie TONERDO.PL tonerów z chipem i bez:

Toner INQ do HP CF259A ,59A Black bez chipa 3000 stron. Do HP M404 M428. -kosztuje 61,50 zł brutto

Toner INQ do HP CF259A Black z chipem 3000 stron. 59A do HP M404 M428 z chipem– wersja z chipem kosztuje 258,30 zł brutto.

Oryginał natomiast kosztuje prawie 500 zł!

Jeśli liczymy się z kosztami odpowiedź, czy warto nauczyć się przekładać chip do zamiennika tonera nasuwa się sama. Oszczędność może być ogromna. Zamiennik tonera w wersji bez chipa może być tańszy od oryginału wielokrotnie!

Dziś pokażemy jak wymienić chip w tonerze do drukarki HP. Zaczynajmy!

Wymiana chipa: co będzie nam potrzebne?

Aby przygotować się do tego jak wymienić chip w tonerze potrzebne będą nam narzędzia: mały śrubokręt oraz pęseta lub jakieś szczypczyki, w które będziemy mogli uchwycić i podważyć wymieniany chip . U nas narzędzia jakimi wymienimy chip w tonerze do drukarki laserowej HP wyglądają w ten sposób:

śrubokręt oraz pęseta leżą
Śrubokręt oraz szczypczyki, które pomogą nam wymienić chip w tonerze do drukarki.

Jak wymienić chip w tonerze CF279A do drukarki HP krok po kroku!

Zanim wymienimy chip należy wspomnieć, że jeśli przekładamy chip z tonera startowego to najczęściej trzeba go wyciąć cążkami wraz z okalającym tworzywem i wtedy wyjąć. Producent oryginału nie zakłada sytuacji, że będziecie go wyjmować, a nawet tego nie chce- woli żebyście kupili nowy oryginał i chip jest przeważnie zasłonięty plastikowym elementem kartridża. Dlatego za pierwszym razem trzeba odsłonić chip np. przy pomocy cążków aby go wysunąć z oryginalnej kasety. Dziś pokażemy Wam jak przełożyć chip, ale w przyszłości pokażemy również jak wyciągnąć go z tonera startowego.

Na zdjęciu widzicie chip w tonerze, który przełożymy do nowego zamiennika. Połóż oba tonery oryginalny i zamiennik obok siebie, w ten sam sposób. To ułatwi Ci brak pomyłek przy przekładaniu chipa.

 1. Chwytamy chip i delikatnie wysuwamy z poprzedniego tonera. Należy to robić uważnie i złapać za brzeg chipa aby nie uszkodzić układów znajdujących się w chipie. Chip należy uchwycić pęsetą i wysunąć go w kierunku, w którym wskazuje strzałka. Czasem aby chip się wysunął nie wystarczy pęseta, dlatego można sobie pomóc śrubokrętem aby lekko go podważyć i przesunąć.uchwycenie pęsetą chipa w tonerze
 2. Wsuwamy chip w dokładnie to samo miejsce, w naszym nowym zamienniku.włożenie chipa do tonera za pomocą pęsety
 3. Toner z wymienionym chipem jest gotowy do umieszczenia w drukarce i można drukować. Tak powinien wyglądać chip po wymianie. Jest dokładnie wsunięty i nigdzie nie wystaje.chip w tonerze w prawidłowej pozycji

Proste, prawda?

Czasem drukarka po takiej wymianie wyświetla komunikat, że poziom tonera jest niski. Należy go jednak zignorować ponieważ nie wpływa on na działanie urządzenia.

W naszym sklepie TONERDO.PL znajdziecie wersje wielu tonerów z chipem lub bez oraz w powiększonych wersjach. Zapraszamy serdecznie na zakupy w naszym sklepie. Oferujemy Wam doradztwo oraz szybką i profesjonalną obsługę. Wystawiamy faktury VAT.

Wydajnego drukowania!

Ania

TONERDO.PL

Opublikowano Dodaj komentarz

Jaki toner do drukarki laserowej należy wybrać?

W tym wpisie wyjaśnimy Wam w jaki sposób znaleźć toner do drukarki laserowej, którą posiadacie. Nasi klienci zgłaszają nam problemy z wyborem odpowiedniego tonera do swojej drukarki. Jest to bardzo istotna kwestia i dlatego poświęciliśmy jej osobny wpis oraz zrobiliśmy dla Was film, w którym wszystko wyjaśniamy.

Jeden toner może pasować do wielu modeli drukarek!

Przy wyborze tonera do drukarki laserowej należy być uważnym. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to skomplikowane ponieważ jeden model tonera może być dedykowany do wielu modeli drukarek tego samego producenta. W swojej ofercie mamy tonery, które są zgodne z drukarkami więcej niż jednego producenta, co czasem nieźle potrafi namieszać! Czasem jest też tak, że do danego modelu drukarki mamy dostępnych kilka wariantów tonera np. powiększoną wersję (w przypadku tonera do drukarki HP często powiększona wersja oznaczona jest symbolem X, a np. w innych przypadkach często toner ma nadany osobny numer ) lub wariant z chipem albo bez. Szukajcie tonerów do drukarek w powiększonych wersjach, gdyż bardzo często wychodzą dużo korzystniej cenowo.

Przykładem może być toner o symbolu W1106A lub 106a do drukarek HP LASER 107a ,107w, MFP 135a, 135w i innych:

Toner INQ do HP 106a Black z chipem 1000 stron W1106A kosztuje ok. 95 zł, a wersja Toner INQ do HP 106X z chipem na 5000 str W1106A, która jest pięciokrotnie większa, jest droższa tylko nieco ponad 40 zł! Zatem wybór powiększonej wersji z chipem daje nam oszczędność nie tylko pieniędzy ale również czasu, gdyż dłużej drukujemy bez martwienia się o wymianę tonera. Dlatego żeby wybrać jaki toner pasuje do drukarki laserowej, którą posiadamy najlepiej znać jej dokładny model.

Znajdź model swojej drukarki!

Aby precyzyjnie dobrać jaki toner do drukarki będzie nam potrzebny najlepiej znaleźć dokładną nazwę modelu naszego urządzenia. Większość drukarek laserowych posiada logo producenta oraz nazwę modelu na froncie urządzenia. Spójrzmy na poniższe zdjęcia:

Strzałki wskazują na logo oraz model drukarki OKI
Drukarka OKI
Strzałki wskazują model oraz logo producenta drukarki Brother
Drukarka Brother

Kiedy już znamy dokładny model naszego urządzenia wchodzimy na stronę TONERDO.PL i w polu wyszukiwania wpisujemy model drukarki np. OKi B 430D. Przy wpisywaniu zwróćcie uwagę aby przepisać dokładnie wszystkie cyfry i znaki, gdyż jest to bardzo istotne (czasem ma znaczenie nawet jedna literka na końcu modelu!). Kiedy obejrzycie film, który dla Was przygotowaliśmy wszystko stanie się jasne i proste. Autouzupełnianie na naszej stronie znacznie ułatwi Wam wyszukanie Waszej drukarki. Wyszukany model wyświetli się pogrubioną czcionką. W tym przypadku możecie w naszym sklepie wybrać toner lub bęben zgodny z drukarką OKI B430D.

Zrzut ekranu strony tonerdo.pl wyszukiwanie jaki toner do drukarki po modelu drukarki OKI B430D
Wyszukiwanie pasującego tonera po modelu drukarki

Znajdź symbol tonera!

Drugim sposobem jest odczytanie symbolu tonera, który znajduje się na kasecie umieszczonej w drukarce. Jeśli nie pamiętasz jaki toner do twojej drukarki laserowej jest zgodny otwórz swoją drukarkę i sprawdź symbol, który jest napisany na kartridżu.

strzałka wskazuje jaki numer modelu na kasecie tonera do drukarki laserowej Brother, w tle opakowanie tonera
Symbol tonera znajduje się na kasecie.

Odczytujemy symbol umieszczony na zużytym tonerze i analogicznie do poprzedniego akapitu w wyszukiwarce na stronie TONERDO.PL wpisujemy jaki model tonera jest nam potrzebny do drukarki laserowej. Zróbmy to na przykładzie tonera o symbolu TN 2320, z powyższego zdjęcia, do drukarki Brother.

Zrzut ekranu strony tonerdo.pl wyszukiwanie jaki toner do drukarki za pomocą symbolu tonera
Szukamy tonera do drukarki laserowej po symbolu tonera

I gotowe 🙂

Obejrzyjcie nasz film” Jaki toner pasuje do Twojej drukarki laserowej?” .

Aby wszystko dokładnie Wam wyjaśnić nagraliśmy film. Mamy nadzieję, że od teraz to już nie będzie problem jaki toner do drukarki laserowej jest Wam potrzebny!

Jaki toner do drukarki laserowej wybrać? Film.

Czy toner, który nie pasuje można zwrócić?

Pamiętajcie! Jeśli zdejmiecie zabezpieczenia z tonera, nie będzie można go już niestety zwrócić dlatego lepiej upewnić się, czy toner który posiadamy jest zgodny z naszą drukarką laserową! Po co narażać się na niepotrzebne koszty? Lepiej upewnij się, czy toner, który chcesz kupić jest zgodny z Twoim modelem drukarki. Wymiana tonera powinna przebiegać sprawnie i bez żadnego oporu. Jeśli podczas wymiany napotkasz jakikolwiek opór nie rób tego na siłę, gdyż to też może być znak, że toner nie pasuje do tego modelu. W ten sposób możesz coś złamać i uszkodzić drukarkę.

Jeśli nadal nie możesz znaleźć odpowiedniego tonera do swojej drukarki skontaktuj się z nami!

Zapraszamy do zrobienia zakupów w naszym sklepie TONERDO.PL. Jeśli nadal macie problem z wyborem odpowiedniego tonera lub Waszego tonera nie ma w naszym sklepie odezwijcie się do nas poprzez chat na naszej stronie lub zajrzyjcie do zakładki KONTAKT. Bardzo chętnie Wam pomożemy i postaramy się znaleźć potrzebny Wam produkt.

Ania i Tomek

TONERDO.PL

Opublikowano Dodaj komentarz

Na ile starcza toner w drukarce laserowej i jak to zmierzyć?

Czy Twój toner w drukarce skończył się zadziwiająco szybko? Przecież producent obiecał, że wkład wystarczy na 1000 stron! Jeśli wydrukowałeś mniej niż obiecane 1000 stron, to wcale nie znaczy, że ktoś tutaj oszukuje. Deklarowana wydajność tonera, która znajduje się na opakowaniu jest obietnicą producenta, że toner wystarczy przy zadrukowaniu 5% powierzchni kartki w rozmiarze A4. Do określenia wydajności stosuje się ściśle określone normy (w drukarkach atramentowych:  ISO/IEC 24 711, w drukarkach laserowych: ISO/IEC 19 752). Zatem teoretycznie łatwo oszacować na jak długo wystarczy nam nowy wkład tonera. Jednak w codziennym użyciu, często trudno ocenić na ile starcza toner w drukarce laserowej.

Czy wiecie ile to jest obiecane 5% pokrycia powierzchni kartki?

Jeśli zapiszecie tekst na całej stronie podstawową czcionką, w rozmiarze 12 to obszar zadrukowania wyniesie nawet około 15%. Zatem jest to więcej niż 5%, które producent odnosi jako jednostkę wydajności tonera. W przypadku grafik, czy fotografii powierzchnia pokryta wydrukiem będzie jeszcze większa. Zatem sprawa robi się bardziej skomplikowana. Należy również pamiętać, że testy przeprowadzane są w warunkach laboratoryjnych, na nowym sprzęcie, co z pewnością wpływa na wynik. Wystarczy, że drukarka jest często odłączana od zasilania, a już będzie to miało wpływ na zużycie, gdyż za każdym razem po włączeniu następuje kalibracja urządzenia, która również zużywa śladowe ilości proszku. Również im starsze urządzenie, tym wraz z biegiem czasu może zmieniać się nieco ilość pobieranego tonera.

Jeśli pytasz na ile starcza toner w drukarkce laserowej, którą posiadasz musisz sobie zdać sprawę ze swoich potrzeb. Jeśli drukujesz sporo dokumentów lub grafikę toner skończy się znacznie szybciej niż deklarowana wydajność na opakowaniu. Nie jest to jednak żaden błąd ani oszustwo. Na potrzeby standaryzacji wydajności proszku w kasecie przyjęto właśnie 5 % zadrukowania strony.

Tak wygląda strona pokryta około 5% wydrukiem.
Tyle zajmuje około 5% pokrycia powierzchni strony wydrukiem.

Zamiennik? To się opłaca!

Dlatego warto przyjrzeć się zamiennikom tonerów do drukarek laserowych, gdyż jakością nie odbiegają oryginałom. Jeśli zastanawiacie się, jaki toner kupić: oryginalny, czy zamiennik zapraszam do naszego poprzedniego wpisu, gdzie wyjaśniliśmy co wpływa na cenę tonerów.

Warto również rozważyć zakup zamiennika tonera do drukarki, gdyż można kupić powiększone wersje podstawowych wydajności. Przykładem może być toner o symbolu 106x do drukarki HP. Jest powiększoną wersją wariantu 106a W1106A . Oryginału o takiej deklarowanej wydajności nie znajdziecie wcale. Zamiennik zaplanowany jest na 5000 stron, a oryginał na 1000 i wciąż pomimo powiększonej wersji jest sporo tańszy. Sprawdźcie w naszym sklepie TONERDO.PL , czy można znaleźć taki większy toner do Waszej drukarki. Jeśli drukujecie dużo jest to oszczędność nie tylko pieniędzy ale również czasu, gdyż rzadziej trzeba dokonywać zakupu i wymiany wkładu.

Kliknij w link!

Toner INQ do HP 106X z chipem na 5000 str. W1106A

Ania

TONERDO.PL

Opublikowano Dodaj komentarz

Jaki toner kupić: oryginalny czy zamiennik?

Kiedy kończy się toner w naszej drukarce laserowej stoimy przed wyborem jaki toner kupić: oryginalny, którego cena czasem zwala z nóg, czy zamiennik, który jest sporo tańszy. Dlaczego oryginalne tonery są takie drogie? Czy tańszy zamiennik jest gorszy? Postaram się wyjaśnić te kwestie w poniższym artykule. Zapraszam do lektury!

Dlaczego kupić oryginalny toner?

Kupując oryginalny toner nie musisz się niczym przejmować. Masz gwarancję niezawodności, nie musisz umieć np. przełożyć chipa z tonera, żeby twoja drukarka dalej drukowała bez problemu. Ponieważ producenci drukarek wydają spore sumy na testy, laboratoria oraz na reklamę własnej marki cena oryginałów jest dość wysoka. Toner oryginalny ma jednak jedną ogromną wadę i jest nią cena. Oryginalny wariant kosztuje nawet kilka razy więcej niż jego zamienna wersja. Przykładem jest toner TN 1030 do bardzo popularnej drukarki BROTHER . Oryginał kosztuje ok 160 zł, w naszym sklepie za zamienną wersję zapłacisz ok. 40 zł!

Toner INQ do Brother 1030 Black 1000 stron

Bywa, że oryginalny komplet tonerów do drukarki kolorowej kosztuje nawet 1000 zł, a taki sam lub większy zestaw zamiennych tonerów jest kilkukrotnie tańszy. Dlatego warto rozważyć kupienie zamienników, gdyż może to sporo obniżyć koszty eksploatacji naszej drukarki.

Czy warto kupić zamiennik?

Zamienniki wcale nie drukują gorzej, nie są mniej wydajne i nie spowodują, że Twoja drukarka szybciej przestanie działać. Wiadomo, że produkty opatrzone logo producenta będą po prostu droższe. Tonery zamienne potrafią też być większe od oryginałów, co pozwala oszczędzić nie tylko pieniądze ale jest też wygodne, rzadziej musimy pamiętać o wymianie. Przykładem może być toner 106A do drukarki HP. W naszym sklepie możecie kupić taki toner o pojemności na 5 tysięcy stron wydruku. Producent drukarki nie oferuje wcale takiej pojemności (oryginalny toner przewiduje 1000 stron wydruku). Nasz toner podobnie jak oryginał zawiera chip (zatem tak jak oryginalny -przekładasz i drukujesz) i na dodatek wciąż jest sporo tańszy od oryginalnego!

Toner INQ do HP 106X z chipem na 5000 str. W1106A

Niektóre zamienne wersje tonerów do drukarek laserowych nie zawierają chipa i należy go przełożyć. Nie jest to trudna czynność. W następnych wpisach opowiemy Wam jak to zrobić. Wersje bez chipa są jeszcze tańsze od zamienników zawierających chip.

Czy wszystkie zamienniki są takie same?

Kiedy chcesz kupić zgodne tonery z twoją drukarką zwróć uwagę na jakość zamienników. Na rynku jest mnóstwo tonerów w najniższych cenach. Kiedy wybierasz najtańszy wariant, wtedy faktycznie istnieje ryzyko, że taki toner nie będzie reprezentował odpowiedniej jakości. Może być tak, że np. w kasecie będzie go mniej niż deklarowana waga lub kaseta będzie kiepsko wykonana i proszek się wysypie. Należy zwrócić uwagę, czy jest to toner regenerowany, czyli taki, który był już używany ale ponownie go otworzono i dosypano proszek. Takich tonerów nie zalecamy. Lepiej postaw na zamiennik produkowany od podstaw, nieuzupełniany i fabrycznie zamknięty. Nawet droższy odpowiednik i tak będzie sporo tańszy od oryginalnego! Jeśli sięgasz po sprawdzony towar, z gwarancją producenta to nie ma się czego obawiać.

 toner do drukarki laserowej
dosypywanie proszku do kasety tonera

Jeśli przekonaliśmy Cię, że warto kupić zamienniki, to w naszym sklepie tonerdo.pl znajdziesz zamienne wersje tonerów klasy premium. Producent gwarantuje 99% niezawodność naszych produktów. Wszystkie alternatywne materiały eksploatacyjne marki INQ posiadają 5-letnią gwarancję jakości potwierdzoną certyfikatami ISO oraz są wykonane z najwyższej jakości komponentów. Z nami Twój wydruk oraz drukarka są bezpieczne!

Ania

TONERDO.PL

Opublikowano Dodaj komentarz

Jaką drukarkę kupić?

Jeśli stoisz właśnie przed problemem jaką drukarkę kupić, pozwól, że pomożemy!

Otwierasz stronę sklepu oferującego drukarki i nie wiesz co kupić? HP, Brother, Canon, Xerox i inni chcą żebyś wybrał ich sprzęt! Zanim wybierzesz producenta musisz zastanowić się nad swoimi wymaganiami. Każdy ma inne potrzeby i dlatego należy się zastanowić nad tym do czego i jak często chcemy używać naszej drukarki. Drukarka do domu będzie pewnie inaczej eksploatowana niż drukarka biurowa. Inna drukarka będzie najlepsza dla rodziny z dziećmi, a inna dla księgowej. Inne potrzeby ma osoba, która drukuje grafiki i kolorowe zdjęcia, a inne ktoś, kto drukuje głównie tekst. Obecnie na rynku najpopularniejsze są głównie dwa typy drukarek: atramentowe oraz laserowe.

Która jest lepsza?

Jeśli potrzebujesz drukarki do domu, gdzie będziesz sporadycznie drukować jakiś dokument czy zwrot z zakupów internetowych, to lepszym wyborem wydaje się drukarka atramentowa. Jeśli jednak będziesz drukować kilkanaście stron dziennie, choćby kolorowanki dla dzieci, czy większą ilość dokumentów w firmie, to warto wtedy wybrać drukarkę laserową. Wybór jednak wcale nie musi być oczywisty. Dlaczego? Staram się to wyjaśnić poniżej.

Czy kupić drukarkę atramentową?

Najtańsza drukarka atramentowa jest sporo tańsza od najtańszej laserowej. Należy się jednak zastanowić nad takim zakupem. Czasem koszt uzupełnienia tuszu w takiej taniej drukarce (nawet w przypadku zamiennika, który jest na dodatek regenerowany, czyli uzupełniony, a nie wyprodukowany jako nowy) sięga połowy wartości zakupu nowej drukarki. Czyli kupujemy drukarkę za 200 zł, co wydaje się być super okazją,a kiedy tusz się skończy kupujemy uzupełnienie za 100! Niestety tak to czasem wygląda. Dlatego wybierając drukarkę zawsze sprawdzajmy czy koszt ekspolatacji jest dla nas akceptowalny.

Koszt pojedynczego wydruku jest przeważnie wyższy w przypadku drukarek atramentowych. Kolejną wadą druku atramentowego jest ryzyko, że nieużywany tusz zaschnie w kartridżu i również trzeba będzie go wymienić, pomimo, że jeszcze nie zużyliśmy całości. Dlatego najlepiej drukować coś raz na kilka dni lub kupić drukarkę, która sama będzie dbała o czyszczenie dysz automatycznie, jednak drukarka musi być wtedy stale podłączona do prądu i niestety taki proces może się rozpocząć znienacka np. w środku nocy. Tego problemu nie ma w przypadku technologii laserowego wydruku. Toner nie zasycha.

Kiedy zdecydować się na drukarkę atramentową?

Jeśli będziesz drukować kolorowe zdjęcia, czy grafiki. Jakość skomplikowanych wydruków kolorowych jest lepsza w przypadku drukarek atramentowych. Jeśli drukujesz niedużo ale regularnie i chcesz mieć w domu drukarkę, wtedy zdecyduj się na zakup drukarki atramentowej. Zanim zdecydujesz się na zakup sprawdź koszt uzupełnienia tuszu. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, cena może nas niemiło zaskoczyć!

Ciekawym rozwiązaniem są drukarki atramentowe, gdzie można samemu dolać tusz. Są to drukarki z systemem ciągłego zasilania atramentem tzw. CISS. Kiedyś wrócimy jeszcze do szerszego opisania tego zagadnienia.

Dla kogo drukarka laserowa?

Kup drukarkę laserową jeśli drukujesz głównie tekst i jest go sporo, czyli kilkanaście- kilkadziesiąt stron dziennie. Nawet jeśli ma być to sprzęt do domu ale masz dzieciaki, które co chwilą chcą kolorowankę albo potrzebują wydrukować coś do szkoły, rozsądniejszym wyborem będzie zakup drukarki laserowej. W biurze niezwykle ważna jest wydajność, czasem również szybkość wydruku. Tutaj również drukarki laserowe będą lepszą opcją. Koszt eksploatacji jest niższy niż w przypadku drukarek atramentowych.

Jednak cena samego urządzenia jest wyższa niż w przypadku atramentówek. Najtańsza drukarka laserowa jest dostępna za ok 500-600 zł, toner zamienny w naszym sklepie tonerdo.pl, do niej kosztuje mniej niż 50 zł. Zatem nie spotka nas raczej taka przykra niespodzianka jak w przypadku najtańszych urządzeń atramentowych. Po kilku wymianach tonera koszt zakupu drukarki laserowej się równoważy. Jeśli czasem potrzebujesz wydrukować coś kolorowego możesz kupić również laserową drukarkę kolorową.

drukarka atramentowa czy laserowa jaką kupić
Jaką drukarkę kupić atramentową czy laserową?

Podsumujmy:

Drukarka atramentowa jest dla Ciebie jeśli drukujesz mało ale w miarę regularnie (żeby tusz nie zasechł) lub liczy się dla Ciebie jakość skomplikowanych i kolorowych wydruków. Również jeśli priorytetem jest cena urządzenia. Drukarka atramentowa może być sporo tańsza od laserowej (jednak sama eksploatacja przeważnie jest droższa).

Drukarka laserowa jest dla Ciebie jeśli drukujesz więcej tekstu, liczy się dla Ciebie szybkość wydruku oraz cena eksploatacji drukarki. Również jeśli drukujesz rzadko- toner nie zasycha.

Ania

TONERDO.PL

Opublikowano Dodaj komentarz

Co to jest toner do drukarki?

Nie wiesz czym jest toner do drukarki? Zapraszamy do lektury!

Aby otrzymać wydruk z drukarki laserowej, należy umieścić w niej tzw. toner. Czym on jest? Jest to specjalny proszek zamknięty w charakterystycznej kasecie zwanej również kartridżem. W jego skład wchodzą drobno zmielone drobiny żywicy, pigmentu oraz żelaza. Proszek ten przy pomocy elektrostatycznych właściwości światła lasera zostaje przyklejony do kartki papieru. W sklepie kupujesz gotową kastę wypełnioną proszkiem i wkładasz ją do drukarki. Praktycznie każdy model drukarki ma właściwy sobie wariant kasety. Zupełnie inaczej będą wyglądać tonery do drukarek HP , a inne do Lexmark, czy Brother . Dlatego, to bardzo ważne, przed zakupem sprawdź dokładny model drukarki, do której potrzebujesz tonera. Jeśli masz z tym problem skontaktuj się z nami- chętnie pomożemy! W naszym sklepie www.tonerdo.pl zajmujemy się sprzedażą tonerów oraz innych materiałów eksploatacyjnych do drukarek.

Kaseta tonera do drukarki laserowej z rozsypanym proszkiem. Tak wygląda toner do drukarki.
toner do drukarki laserowej kaseta

Kiedy już wiesz, co to jest toner do drukarki, możesz zastanowić się nad wyborem produktu. Na rynku, obecnie oprócz tonerów oryginalnych, sprzedawanych przez producentów drukarek można również kupić tzw zamienniki tonerów. Są one sporo tańsze od oryginalnych. Mogą też mieć większe pojemności niż oryginały. Jeśli zastanawiasz się czy do Twojej drukarki możesz kupić taką zamienną wersję i oszczędzić pieniądze zapraszamy do naszego wpisu. Odpowiadamy na pytanie: Jaki toner wybrać oryginalny czy zamiennik? Zapraszamy!

Ania

TONERDO.PL

Opublikowano Dodaj komentarz

Chcesz kupić toner lub drukarkę? Potrzebujesz pomocy? Garść informacji ze świata druku!

Blog firmowy sklepu TONERDO.PL

Dzień dobry!

Chcielibyśmy się z Wami przywitać i zaprosić na naszego bloga firmowego. Prowadzimy sklep internetowy TONERDO.PL, gdzie proponujemy Państwu zamienniki oryginalnych tonerów klasy premium. Znajdziesz u nas tonery do drukarek takich producentów jak: HPLexmarkBrotherSamsungXeroxOKIKyocera . Oprócz tonerów kupisz u nas również bębny, taśmy oraz papier do drukarki. Wystawiamy faktury VAT. Szybka wysyłka i profesjonalna obsługa.

Na naszym blogu chcielibyśmy się z Wami podzielić naszą wiedzą na temat tonerów, drukarek, pokażemy jak obniżyć koszty materiałów eksploatacyjnych w firmie oraz będziemy Wam pokazywać różne ciekawostki ze świata druku. Zaprosimy Was do naszego sklepu oraz poinformujemy o promocjach!

Kilka słów o nas. Mam na imię Tomasz, jestem właścicielem sklepu TONERDO.PL. Działam na rynku usług informatycznych od ponad 20 lat. Zajmuję się szeroko pojętą obsługą informatyczną firm. W tym roku, z pomocą Ani, postanowiłem poszerzyć swoją działalność o dystrybucję materiałów eksploatacyjnych, które są niezbędne w pracy biurowej. Produkty, które Wam oferujemy są przez nas sprawdzone i wykorzystywane od lat w pracy z klientami.

Zapraszamy serdecznie do lektury!

tonerdo.pl logo i nazwa sklepu

Ania i Tomek