Opublikowano Dodaj komentarz

Wymiana chipa w tonerze do drukarki HP.

pudełko od tonera, toner oraz chip do tonera, slajd z napisem

Jak wymienić chip w tonerze do drukarki HP? Pokażemy Wam ten łatwy proces na przykładzie tonera o symbolu CF259A, który pasuje do drukarek marki HP Laser Jet M404dn, M404dw, M404n, MFP M428dw, MFP M428fdn, MFP M428fdw.

Najpierw jednak odpowiemy na pytanie czym jest chip i dlaczego trzeba go wymienić oraz wyjaśnimy dlaczego warto kupić zamiennik tonera, który nie jest wyposażony w chip. Następnie przeprowadzimy Was w szybki i łatwy sposób przez wymianę chipa w tonerze do drukarki marki HP.

Co to jest chip i do czego służy w tonerze?

Chip w tonerze jest jednym z podstawowych elementów budowy kasety tonera. Jest to elektroniczny układ w formie małej płytki, który służy do komunikacji pomiędzy urządzeniem drukującym, a tonerem. Chip zlicza np. ilość wydrukowanych stron na danym tonerze i w ten sposób drukarka może nas powiadomić o konieczności zakupu nowego tonera.

chip w tonerze hp
Tak wygląda chip w tonerze CF279A

Jeśli kupujesz oryginalny toner nie musisz się zajmować kwestiami czy nowy toner posiada chip ani jak go wymienić. To podstawowa i największa zaleta oryginalnego wkładu do drukarki laserowej. Jednak ceny oryginalnych wkładów potrafią przyprawić o ból głowy. Dlatego tutaj wkraczają zamienniki tonerów do drukarek laserowych, które potrafią być tańsze czasem nawet o kilkaset złotych od oryginału i pozwolą nam na spore obniżenie kosztów wydruku! Dlatego warto rozważyć zakup zgodnych wersji tonerów do naszej drukarki laserowej. Tej kwestii poświęciliśmy osobny wpis, jeśli chcecie zgłębić ten temat zapraszam Was do wpisu Jaki toner kupić: oryginalny czy zamiennik?, gdzie rozwiewamy wątpliwości, czy zamienniki tonerów do drukarek laserowych są bezpieczne oraz skąd wynikają różnice w cenach tonerów oryginalnych i zgodnych.

Producenci zamienników oferują nam wersje tonerów bez chipa, co znacznie obniża koszt produktu oraz z chipem. Warto nauczyć się jak wymienić chip w tonerze, ponieważ jest to prosta i nieskomplikowana czynność, która zajmie nam tylko chwilę, a pozwoli nam na znaczne oszczędności.

Spójrzcie na przykłady cen w naszym sklepie TONERDO.PL tonerów z chipem i bez:

Toner INQ do HP CF259A ,59A Black bez chipa 3000 stron. Do HP M404 M428. -kosztuje 61,50 zł brutto

Toner INQ do HP CF259A Black z chipem 3000 stron. 59A do HP M404 M428 z chipem– wersja z chipem kosztuje 258,30 zł brutto.

Oryginał natomiast kosztuje prawie 500 zł!

Jeśli liczymy się z kosztami odpowiedź, czy warto nauczyć się przekładać chip do zamiennika tonera nasuwa się sama. Oszczędność może być ogromna. Zamiennik tonera w wersji bez chipa może być tańszy od oryginału wielokrotnie!

Dziś pokażemy jak wymienić chip w tonerze do drukarki HP. Zaczynajmy!

Wymiana chipa: co będzie nam potrzebne?

Aby przygotować się do tego jak wymienić chip w tonerze potrzebne będą nam narzędzia: mały śrubokręt oraz pęseta lub jakieś szczypczyki, w które będziemy mogli uchwycić i podważyć wymieniany chip . U nas narzędzia jakimi wymienimy chip w tonerze do drukarki laserowej HP wyglądają w ten sposób:

śrubokręt oraz pęseta leżą
Śrubokręt oraz szczypczyki, które pomogą nam wymienić chip w tonerze do drukarki.

Jak wymienić chip w tonerze CF279A do drukarki HP krok po kroku!

Zanim wymienimy chip należy wspomnieć, że jeśli przekładamy chip z tonera startowego to najczęściej trzeba go wyciąć cążkami wraz z okalającym tworzywem i wtedy wyjąć. Producent oryginału nie zakłada sytuacji, że będziecie go wyjmować, a nawet tego nie chce- woli żebyście kupili nowy oryginał i chip jest przeważnie zasłonięty plastikowym elementem kartridża. Dlatego za pierwszym razem trzeba odsłonić chip np. przy pomocy cążków aby go wysunąć z oryginalnej kasety. Dziś pokażemy Wam jak przełożyć chip, ale w przyszłości pokażemy również jak wyciągnąć go z tonera startowego.

Na zdjęciu widzicie chip w tonerze, który przełożymy do nowego zamiennika. Połóż oba tonery oryginalny i zamiennik obok siebie, w ten sam sposób. To ułatwi Ci brak pomyłek przy przekładaniu chipa.

  1. Chwytamy chip i delikatnie wysuwamy z poprzedniego tonera. Należy to robić uważnie i złapać za brzeg chipa aby nie uszkodzić układów znajdujących się w chipie. Chip należy uchwycić pęsetą i wysunąć go w kierunku, w którym wskazuje strzałka. Czasem aby chip się wysunął nie wystarczy pęseta, dlatego można sobie pomóc śrubokrętem aby lekko go podważyć i przesunąć.uchwycenie pęsetą chipa w tonerze
  2. Wsuwamy chip w dokładnie to samo miejsce, w naszym nowym zamienniku.włożenie chipa do tonera za pomocą pęsety
  3. Toner z wymienionym chipem jest gotowy do umieszczenia w drukarce i można drukować. Tak powinien wyglądać chip po wymianie. Jest dokładnie wsunięty i nigdzie nie wystaje.chip w tonerze w prawidłowej pozycji

Proste, prawda?

Czasem drukarka po takiej wymianie wyświetla komunikat, że poziom tonera jest niski. Należy go jednak zignorować ponieważ nie wpływa on na działanie urządzenia.

W naszym sklepie TONERDO.PL znajdziecie wersje wielu tonerów z chipem lub bez oraz w powiększonych wersjach. Zapraszamy serdecznie na zakupy w naszym sklepie. Oferujemy Wam doradztwo oraz szybką i profesjonalną obsługę. Wystawiamy faktury VAT.

Wydajnego drukowania!

Ania

TONERDO.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *