Opublikowano Dodaj komentarz

Jak wymienić toner i bęben w drukarce HP LaserJet Pro M203dn? Zrób to z nami w kilku krokach!

plansza wymiana tonera i bębna w hp m203dn

W dzisiejszym poście podzielimy się z wami instrukcją dotyczącą wymiany tonera i bębna w drukarce HP LaserJet Pro M203dn. Ten popularny model drukarki jest wysoce funkcjonalny, a wymiana tonera i bębna jest stosunkowo prosta.

Kilka słów o drukarce laserowej HP LaserJet Pro M203dn

Drukarka HP LaserJet Pro M203dn to wyjątkowo efektywne narzędzie do drukowania, idealne dla firm i biur o rosnących potrzebach w zakresie drukowania dokumentów. Świetnie sprawdzi się również w domu. Jest to urządzenie, które oferuje druk monochromatyczny. Drukarka umożliwia szybki druk dwustronny oraz pracuje w sieci.

Regularne utrzymanie drukarki i wymiana zużytych materiałów eksploatacyjnych, takich jak toner i bęben, jest kluczowe dla zachowania jakości wydruków. Dzięki tym prostym krokom będziesz mógł utrzymać swoją drukarkę HP LaserJet Pro M203dn w doskonałej kondycji i cieszyć się wysoką jakością wydruków.

Co to jest bęben w drukarce?

Po co jest toner w drukarce to w zasadzie oczywista sprawa. Jednak czemu służy bęben w drukarce?

Bęben to kluczowy element wielu rodzajów drukarek laserowych, w tym również drukarki laserowej HP LaserJet Pro M203dn, o której dziś wspominamy. Bęben zrobiony jest z metalu lub tworzywa reagującego na światło. Przy pomocy ładunku elektrostatycznego bęben jest odpowiedzialny za proces przenoszenia obrazu i tekstu na papier podczas drukowania. Rozpoznasz go po wymiennym światłoczułym wałku.

Aby zachować ostrość i jakość wydruku oprócz tonera czasem również trzeba wymienić w drukarce laserowej bęben. Żywotność bębna, podobnie jak tonera określona jest przez producenta i wyrażona w ilości stron do wydruku. Czasem może jednak się zdarzyć, że wałek światłoczuły zużyje się wcześniej.

Kiedy wymienić bęben?

Komunikat o potrzebie wymiany bębna pojawi się na wyświetlaczu drukarki lub jeśli drukarka go nie ma to na komputerze. Bęben należy zmienić jeśli druk robi się blady i niewyraźny, na wydruku pojawiają się kropki i smugi, czasem słyszymy szumy podczas drukowania.

Wymiana bębna i tonera w drukarce HP LaserJet Pro M203dn w kilku prostych krokach:

Do drukarki HP LaserJet Pro M203dn dedykowane są bęben CF232A oraz toner o symbolu CF230A/ 30A . Zgodne zamienniki oryginalnych wkładów możesz kupić w naszym sklepie TONERDO.PL. Wystarczy kliknąć w poniższe linki:

Zamiennik do HP CF 230A 30A Black 2000 stron

Bęben INQ do HP CF 232A Black 23000 stron

Zaczynamy wymianę tonera CF230A/ 30A i bębna HP CF232A do drukarki laserowej HP LaserJet Pro M203dn!

Aby jeszcze bardziej ułatwić Wam ten proces przygotowaliśmy dla Was równeż film :

  1. Upewnij się, że drukarka jest podłączona do zasilania i włączona
  2. Podnieś górną pokrywę drukarki
  3. Sprawdź czy zakupiony toner i bęben są zgodne z Twoją drukarką. Kiedy odpakujesz toner nie możesz już go zwrócić do sklepu!
  4. Pociągnij za uchwyt i wyciągnij toner. Podobnie zrób z bębnem. Ważna jest kolejność. Nie możesz wyciągnąć najpierw bębna lub samego bębna gdyż uniemożliwi Ci to kaseta tonera.wymiana toner hp cf230a w drukarce hp m203dn
  5. Odpakuj najpierw nowy zgodny bęben światłoczuły. Zdejmij wszystkie zabezpieczenia i osłony. Wsuń bęben w prowadnice drukarki. dłonie w rękawiczkach odpakowują bęben cf232a
  6. Podobnie zrób z nowym tonerem. Zdejmij wszystkie blokady oraz energicznie pociągnij za taśmę. Potrząśnij lekko tonerem aby proszek w kasecie rozłożył się równomiernie. Wprowadź nowy toner w miejsce starego.wymiana tonera cf230a w drukarce laserowej hp
  7. Cały proces powinien odbyć się lekko i bez oporu. Nie szarp i nie pchaj możesz w ten sposób uszkodzić drukarkę. Jeśli coś jest nie tak sprawdź, czy na pewno kupiłeś zgodny model tonera lub bębna. Dedykowane zamienniki powinny pasować bez żadnego problemu.
  8. Zamknij klapę drukarkizamkniecie pokrywy drukarki hp
  9. Poczekaj chwilę na inicjalizację nowego tonera i bębna.
  10. Kiedy dioda na drukarce przestanie pulsować drukarka jest gotowa do pracy

Gotowe 🙂

Wydajnego drukowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *