Opublikowano Dodaj komentarz

Jak wyłączyć aktualizację drukarki HP?

plansza reklamujaca wpis o wyłączeniu aktualizacji

W tym wpisie przeprowadzimy Was przez proces wyłączenia aktualizacji oprogramowania drukarki HP, aby Wasza drukarka mogła drukować z użyciem zamienników tonerów do drukarek laserowych. Jeśli kupujecie zamienniki tonerów do drukarek i zamontujecie nowy toner z nieoryginalnym chipem może pojawić się problem z działaniem drukarki HP. Dzieje się tak zwłaszcza w nowszych modelach. Aby temu zapobiec należy wyłączyć aktualizację firmware`u w drukarce HP.

Pokażemy jak wyłączyć aktualizację w drukarce HP, żebyście mogli bez problemu drukować używając zamienników tonerów. Zrobimy to na przykładzie drukarki HP z serii LaserJet M404dn:

strzałka wskazuje wyświetlacz w drukarkce hp m404dw
Strzałka wskazuje wyświetlacz na którym pojawią się komunikaty dotyczące aktualizacji drukarki.

Co to jest firmware?

Firmware to inaczej oprogramowanie, które jest używane przez producenta do sterowania urządzeniem. Firmware w drukarce laserowej odpowiada za komunikację pomiędzy podzespołami urządzenia oraz ich prawidłowe działanie przy pomocy systemu operacyjnego na naszym komputerze . Dzięki temu oprogramowaniu producent zapewnia prawidłową pracę urządzenia.

W standardzie drukarki laserowe firmy HP mają włączoną automatyczną aktualizację firmware`u, co może utrudniać korzystanie z zamienników tonerów do drukarek laserowych. Wykonanie takiej aktualizacji oprogramowania w drukarce HP może spowodować, że drukarka przestanie wykrywać toner jako zgodny i zażąda wymiany tonera na nowy. Taka sytuacja ma najczęściej miejsce jeśli nasz zamiennik tonera jest wyposażony w nieoryginalny chip. Chip to płytka z układem elektronicznym, za pomocą którego drukarka komunikuje się z tonerem. Dostarcza informacji np. o tym ile stron już wydrukowano i w ten sposób urządzenie może nas powiadomić o potrzebie zakupu nowego wkładu. Nowsze modele marki HP poprzez aktualizację oprogramowania w drukarce mogą mieć problem z rozpoznaniem zamiennika tonera jako zgodnego. Jest na to rada i teraz przeprowadzimy Was przez wyłączenie aktualizacji oprogramowania w drukarce HP. Zrobimy to na przykładzie drukarki HP z serii LaserJet M404dn. Wyłączenie aktualizacji drukarki nie spowoduje, że drukarka przestanie działać.

Zaczynajmy!

Wyłączenie aktualizacji drukarki HP na przykładzie LaserJet M404dn krok po kroku:

  1. Naciskamy OK aby wejść w menu i wybieramy menu konfiguracyjne KONFIGUR.komunikat na wyświetlaczu drukarki hp
  2. Następnie za pomocą przycisku OK na panelu drukarki zatwierdzamy wybór KONSERWACJA DRUKARKI, następnie wybieramy AKTUALIZ.FIMWAREkomunikat na wyświetlaczu drukarki hp
  3. Wyświetli się komunikat, że wszystkie dotychczasowe ustawienia zostaną zastąpione ustawieniami fabrycznymi. Wybieramy OK. Następnie wskazujemy OPCJE AKTUALIZACJI i z listy wyboru zaznaczamy Wył.komunikat na wyświetlaczu drukarki hp
  4. Pojawi się komunikat o zaleceniach w sprawie aktualizacji. Wybieramy X. tekst na wyświetlaczu drukarki hp
  5. Aktualizacja drukarki HP została wyłączona. Po wykonaniu tych czynności drukarka zaprzestanie aktualizacji, a Wy będziecie mogli bez problemu używać zamienników tonerów z nieoryginalnym chipem.

Dlaczego warto wybrać zamiennik tonera do drukarki laserowej HP?

Wybór nieoryginalnych tonerów do drukarki laserowej jest sporą oszczędnością. Przyjrzyjmy się cenom:

  1. Oryginalny toner do tego modelu o symbolu CF259A może kosztować ponad 500 zł.
  2. Zamiennik tonera o tym symbolu w naszym sklepie TONERDO.PL w wersji z chipem kupicie za 258.30 zł, a więc połowę taniej! Toner INQ do HP CF259A Black z chipem 3000 stron. 59A do HP M404 M428 z chipem
  3. Wersja bez chipa w TONERDO.PL kosztuje 61.5 zł. Toner INQ do HP CF259A ,59A Black bez chipa 3000 stron. Do HP M404 M428.

Wnioski?

Zatem jeśli przełożycie chip do takiego zamiennika możecie oszczędzić ponad 400 zł!

Sami sprawdźcie!

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak przełożyć chip zapraszam Was do naszego poprzedniego wpisu na blogu:

Wymieniamy chip w tonerze do drukarki HP.

Wydajnego drukowania!

Ania

TONERDO.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *